Přepravní palety – výroba

Vyrábíme dřevěné palety v široké škále typů vratných nebo nevratných, určených pro každý druh přepravovaného zboží a pro každý druh zamýšlené přepravy.

Standardní konstrukce dřevěných palet mnohdy nedostačuje pro přepravované zboží proto jsou v naší nabídce zařazeny dřevěné palety nejen běžných typů, ale i speciální palety jejíž konstrukce je vždy navrhována v součinnosti se zákazníkem na základě výkresové dokumentace baleného zboží.

Návrhy a konstrukce dřevěných palet jsou provedeny v souladu s platnými normami.

Tyto palety mohou být, na přání zákazníka, tepelně ošetřeny v souladu s mezinárodní směrnicí ISPM No. 15 a označeny znakem IPPC.

Navrhujeme, vyrábíme a dodáváme dřevěné palety těchto typů:

  • standardní palety vratné i nevratné všech možných rozměrů a nosností
  • typizované palety „ EUR “
  • přepravní palety s ližinami v provedení celodřevěném nebo z celoplošných materiálů jako jsou OSB desky nebo překližky.
  • úložné a fixační stojany, saně, ližiny, opěrné stěny, pažení a další prostředky pro fixaci zboží s atypickými rozměry jak na paletách tak v přepravních obalech.
  • speciální palety na přání zákazníka.
  • realizujeme dodávky nejen samotných palet, ale i následné zabalení, zajištění a kompletní fixaci zboží. Více informací naleznete v sekci „ Zakázkové balení

EUR paleta 1200 x 800 mm

EUR paleta

Klasická dřevěná europaleta o rozměrech 1200×800 milimetrů.

Při výrobě europalet jsou dodržovány přísné normy.

Výrobci europalet sdruženi pod hlavičkou Českých drah, jsou touto organizací pravidelně kontrolováni a při zjištění odchylek od normy, může být výrobci jeho licence i odebrána.

Europalety jsou vyrobeny na základě normy ČSN 26 9110 – „Evropská čtyřcestná prostá paleta EUR“ a podle mezinárodní normy UIC 435-2.

Dřevěná paleta 1200 x 1000 mm

Tyto čtyřcestné palety jsou určeny k opakovanému použití.

Palety prosté vratné jsou vyráběny podle ČSN EN 13 382 – „Vratná prostá paleta dřevěná“.

Tyto dřevěné palety mohou být na přání zákazníka tepelně ošetřeny dle mezinárodního standardu ISPM No. 15 a označeny znakem IPPC.

Dřevěná paleta 1200 x 800 mm

Tyto čtyřcestné palety prosté nevratné jsou vyráběny podle ČSN 26 9113 – „Nevratná prostá paleta dřevěná“.

Tyto dřevěné palety jsou určeny pouze pro jeden přepravní cyklus, poté jsou určeny k likvidaci.

Tyto dřevěné palety mohou být na přání zákazníka tepelně ošetřeny dle mezinárodního standardu ISPM No. 15 a označeny znakem IPPC.

Dřevěné palety atypických rozměrů

Atypické dřevěné palety jsou vyráběny ručně na základě konkrétní specifikace zákazníka (ideálně dle výkresové dokumentace).

Pokud ještě nemáte vhodnou dřevěnou paletu pro Vaše zboží, jsme schopni Vám ji na základě našich dlouholetých zkušeností navrhnout tak, aby svými rozměry, vlastnostmi, provedením, kvalitou i cenou odpovídala konkrétnímu účelu použití.

Tyto dřevěné palety mohou být na přání zákazníka tepelně ošetřeny dle mezinárodního standardu ISPM No. 15 a označeny znakem IPPC.