Fixace silničních a jiných vozidel

Zakládací klíny

Fixace silničních i jiných vozidel na železničních vozech je výzvou i pro zkušené. Vzhledem k různorodosti tlaků působících na tyto vozidla při přepravě je velmi důležité, aby byly tyto vozidla fixována ve všech směrech možného pohybu. K tomuto typu fixace jsou nejvhodnější zakládací klíny ve spojení s vysokopevnostními polyesterovými fixačními pásy, které jsou speciálně vyvinuty pro tyto extrémní účely. Více informací naleznete v sekci „Vázací pásky polyesterové„.

Čelní kovový klín E3

Zakládací klíny slouží pro fixaci kolových nebo pásových vozidel, případně pro zajištění ložných jednotek které se mohou kutálet.

Navrhujeme, vyrábíme a dodáváme klíny kovové, dřevěné nebo speciální sedla pro přepravu nadrozměrných nebo speciálních zásilek.

Součástí dodávek může být také realizace vlastního zajištění nákladu. Více informací naleznete v sekci „Exportní balení“.

Kovové zakládací klíny

Boční kovový klín E11

Tyto kovové klíny odpovídají požadavkům mezinárodního železničního nakládacího předpisu (UIC) a jsou základním fixačním prostředkem u fixace vozidel.

  • Zakládací klín vzor E3 (čelní) je určen pro zajištění kolových vozidel o celkové hmotnosti 6 až 20 tun v podélném směru.
  • Zakládací klín vzor E11 (boční) je určen pro zajištění pásových a kolových vozidel o celkové hmotnosti 6 tun a vyšší (průměr kola nejméně 1 100 mm) v příčném směru.