Prostředky určené k omezení kluzných posuvů a vibrací

Protiskluzové podložky

Fixace nákladu za pomocí protiskluzové podložky je založená na principu tření mezi přepravovaným nákladem a podlahou dopravního prostředku.

Naše společnost dodává několik speciálně vyvinutých protiskluzových podložek, které slouží ke zvýšení tření mezi nákladem a nákladem nebo nákladem a podlahou.

Tímto jednoduchým krokem lze docílit velmi stabilního uložení zboží v přepravních vozidlech a zajistit větší bezpečnost při přepravě.

Protiskluzové podložky (proložky) TRANSPOFIX

Protiskluzová podložka TRASPOFIX
Protiskluzová podložka TRASPOFIX

Protiskluzová podložka TRANSPOFIX je vyrobena z gumových granulátů s koeficientem tření µ = 0,6.

Protiskluzová podložka je určená především pro zajištění nákladu v železniční a silniční dopravě, v kontejnerech, případně výrobků v přepravních obalech. Odpovídá platným mezinárodním nakládacím předpisům a normám.

Protiskluzová podložka může být opatřena lepicí vrstvou.

Tyto podložky dodáváme v libovolných rozměrech dle přání zákazníka. Standardně dodáváme nejpoužívanější rozměry a to rozměr 10x200x2000 mm.

Protiskluzové podložky TRANSPOFAS

Protiskluzové podložky TRANSPOFAS jsou používány především pro fixaci papírových rolí. Jsou vyrobeny s vysokým koeficientem tření µ= 0,6. Materiál používaný na výrobu podložek je šetrný k výrobkům s citlivým povrchem proti poškození.

Protiskluzová podložka TRANSPOFIX se používá primárně v silniční a železniční dopravě, v kontejnerech a při přepravním balení. Může být ovšem využita i při skladovacích či jiných procesech.

Protiskluzové podložky dodáváme v nejpoužívanějším základním rozměru 800 x 200 x 3 mm. Při větších odběrech je možno dodávat i v jiných rozměrech.

Protiskluzové podložky TRANSPOFOAM

Protiskluzová podložka TRANSPOFOAM ideální fixace zboží
Protiskluzová podložka TRANSPOFOAM

Protiskluzové podložky TRANSPOFOAM jsou nově vyvinuté umělohmotné protiskluzové podložky s vysokým koeficientem tření µ = 0,7 nebo µ = 0,8. Materiál používaný na výrobu podložek je šetrný k výrobkům s citlivým povrchem proti poškození.

Protiskluzové podložky TRANSPOFOAM najdou své využití primárně v silniční a železniční dopravě, při přepravě papírových rolí, v kontejnerech a při přepravním balení. Více informací naleznete v sekci „Exportní balení„. Může být ovšem využita i při skladovacích či jiných procesech.

Podložky dodáváme v základním rozměru 800 x 150 x 3 mm. Při větších odběrech je možno dodávat i v jiných rozměrech.

Antivibrační prvky

Tlumící prvky SkidMate

Tlumící prvky SkidMate vytváří vzduchové odpružení zboží citlivého na vibrace a nárazy loženého na paletách nebo přepravních obalech.

Tlumící prvky jsou vyrobeny z recyklovaného plastu a mohou být přizpůsobeny různé hmotnosti a citlivosti nákladu. Bloky se přišroubují na podlahu přepravního obalu nebo palety. Mezi blok a podlahu je možno vložit distanční těleso, které zvyšuje stabilitu ložné jednotky.

Antivibrační podložky SkidMate slouží pro ochranu lehčích zásilek. Nosnost jedné podložky je  10 – 102 kg/ks podle zvoleného typu. Pro snadnější orientaci jsou podložky barevně odlišeny. V závilosti na hmotnosti celého kompletu zboží nebo jednotlivého balení zásilky se určuje, který tlumič je pro stabilizaci nejvhodnější.

Tlumící prvek SkidMate
Tlumící prvek SkidMate

Výhody:

  • Snížení finančních nákladů souvísejících s poškozením zboží
  • Slouží jako doplňková ochrana při manipulaci se zbožím
  • Možnost použití také uvnitř balení, např. v kontejnerech
  • Kvalitní materiál, který vydrží posuv po betonové podlaze až 900 m
  • Materiál odolávající teplotám od -40 °C do + 45 °C
  • Vysoce odolné vůčí působení chemických látek
  • Všestranná použitelnost
  • Snadná montáž