Upínací pásy a řetězy

Upínací pásy a řetězy patří do skupiny opakovaně použitelných vázacích prostředků určených k fixaci nákladu v dopravních prostředcích případně kontejnerech. Velmi častým využitím fixačních pásů je svázání nákladu do ložných jednotek se současným použití podpůrných prostředků. Více informací naleznete v sekci „Fixace zboží“ nebo „Obalové materiály“.

Tyto fixační pásy splňují náročné požadavky mezinárodních a národních nakládacích předpisů nebo norem. Upínací soupravy jsou schváleny Ministerstvem dopravy a spojů ČR.

Upínací pásy ( nebo také kurty, kurtny )

Upínací pásy jednodílné šíře 25 mm se samosvěrnou sponou a s pevností v opásání do 800 daN. Tyto fixační pásy jsou vhodné především pro nejmenší zátěž jako podpůrné fixační prostředky, případně na upevnění zboží na přívěsných vozících apod.

Dvoudílné a jednodílné upínací pásy šíře 25 mm s napínacím zařízením (ráčnou) a s pevností v opásání 1000 daN. Tyto upínací pásy jsou vhodné především pro nejmenší zátěž jako podpůrné fixační prostředky, případně na upevnění zboží na přívěsných vozících apod.

Dvoudílné a jednodílné upínací pásky šíře 35 a 50 mm s napínacím zařízením (ráčnou) a s pevností v opásání 2000, 4000, 5000 daN. Tyto fixační pásy jsou využívány jako hlavní fixační prostředky na fixaci zboží při přepravě. Jedná se o nejpoužívanější upínací pásy v naší nabídce.

Speciální dvoudílné upínací pásy šíře 50 mm s prodlouženým napínacím zařízením (ráčnou) ERGO a s pevností v opásání 10 000 daN. Tyto fixační pásy se využívají především v případech, v kterých nelze využít předešlých typů upínacích pásů vzhledem k povaze nákladu, případně k povaze přepravujícího vozidla.

Upínací pás do kolejnicSpeciální dvoudílné upínací pásy o délce od 3 m do 10 m a pevností v tahu 1500 daN, jsou určeny do vozidel pro uchycení do kotvících kolejnic ve vozidle a zafixování nákladu proti pohybu ve všech směrech při přepravě. Jedná se o hlavní fixační prostředky při přepravě skříňovými silničními vozidly. Tyto upínací popruhy dodáváme ve dvou provedeních zamačkávacích spon v šíři 50 mm.

Upínací pás pro fixaci autUpínací pásy pro fixaci kol přepravovaných vozidel jsou opatřeny ráčnou s délkou ramene 25 cm a třemi hrotovými háky. Pás je široký 50 mm s délkou 2,5 m a dovolenou tahovou sílou do 1500 daN. Jedná se o fixační pásy speciálně vyvinuté pro přepravu automobilů na převážejících plošinách a návěsech.

Upínací pásy pro přepravu kulatiny po železnici

Upínací pás WOODUpínací pás Wood slouží k uvazování dřeva na železničních vozidlech. Tento pás je speciálně vyrobený v souladu s normamy UIC (mezinárodní železniční předpisy). Vyrobeny jsou ze 100% polyesteru s tahovou pevností do 1000 daN. Tento upínací pás, o délce 11 m a šíří 25 mm, je na jedné straně opatřen karabinou a na druhé straně, cca ve dvou třetinách pásu, samosvěrnou přezkou.

PPV popruhy

Upínací popruh PPVPPV popruh je běžný tkaný polypropylenový popruh. Jeho využití je všestranné. Používají se jak v průmyslu tak v domácnosti (hobby).

PPV popruhy nabízíme v šířích 15 – 60 mm a také v různých barvách. Nosnost pásů závisí na šíři popruhu.

Upínací řetězy

Upínací řetěz dvoudílný
Upínací řetěz dvoudílný

Speciální upínací řetězy jsou používány v případech kdy je nemožné použití upínacích pásů. Charakteristické vlastnosti upínacích řetězů předurčují tyto soupravy k upevňování nejen silničních vozidel s vysokou hmotností, ale také pro použití v nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Základní předností upínacích řetězů je takřka nemožné rozedření o hrany vozidel nebo ostré předměty. Dodáváme upínací řetězové soupravy jednodílné i dvoudílné  dle normy EN 12195-3, pevnostní třídy G8.