Fixační vaky a jejich příslušenství

Vzduchové fixační vaky

Vzduchové fixační vaky jsou dokonalou ochranou zboží při přepravě. Vytěsní volné prostory mezi zbožím nebo mezi ložnými jednotkami v dopravních prostředcích, kontejnerech nebo v přepravních obalech. Zboží zafixují do všech tří směrů a absorbují nárazy při přepravě beze změny svého tvaru a funkce.  Široký sortiment typů (dvou až šestivrstvé) a rozměrů (90x90cm až 120x300cm) nabízených vaků zaručuje vytvoření dokonalé kompaktnosti zásilek a s spolu s vázacími páskami a stretch folií zaručí odstranění škod na přepravovaném zboží. Dodáváme vaky papírové, plastové, vinylové nebo 3D vaky se systémem nafukování TurboFlow.

Papírové fixační vaky

Papírový fixační vak pro nenáročné fixace
Papírový fixační vak

Papírové fixační vaky jsou opatřeny patentovaným systémem zebra, který zaručuje správné nafouknutí a vyplnění prostoru. Díky pruhům, které má fixační vak po stranách je možno poznat, zda je vak správně nafouknutý a správně umístěný. Při správném nafouknutí se hrany pruhů dotýkají přepravovaného zboží.

 • Vhodné pro zboží o váze do 90kg.
 • Vyrobeno z recyklovatelných materiálů.
 • Možnost opakovaného použití.
 • Vhodné pro silniční, námořní, železniční nebo kombinovanou přepravu.*

Plastové fixační vaky

Plastový fixační vak pro náročné požadavky
Plastový fixační vak

Plastové fixační vaky jsou vyrobeny z extrémně odolného polypropylenového tkaného pláště. Díky tomu jsou schopny vyplnit prostor i u velmi těžkých nákladů. Jejich předností je snadné skladování, u kterého nehrozí možnost roztrhnutí jako u papírových vaků již při skladování.

Plastové fixační vaky rovněž dokáží fixovat mnohem těžší náklad než vaky papírové nebo vinylové. Právě proto jsou tyto vaky nejčastěji využívaný pro svou univerzálnost a jednoduché zacházení. Díky speciálnímu systému TurboFlow jsou plastové fixační vaky nafouknuté během několika málo vteřin, což napomáhá jejich praktickému využití. Vyplněný prostor vaků se liší v závislosti na váze zásilky a použité velikosti vaků.

 • Pro náklady o váze nad 100kg.
 • Odolné proti vlhkosti.
 • Vhodné pro všechny druhy přepravy.*
 • Možnost opětovného použití.
 • Univerzální použití.
 • Systém nafukování TurboFlow.

Vinylové fixační vaky

Vinylový fixační vak pro ty nejmenší potřeby
Vinylový fixační vak

Vinylové fixační vaky jsou určeny pro lehčí zásilky. Vinyl je materiál který je přirozeně pružný a odolný. Tyto vaky dokonale vyplní i nepravidelné prostory bez toho, aniž by poškodily obal zboží.

Vinylové fixační vaky jsou využívány především při přepravě v rozdílných nadmořských výškách, kdy je schopen reagovat na změnu tlaku a teplot a přizpůsobit se.

 • Pro náklady o váze do 20kg.
 • Vhodné pro vysoké nadmořské výšky.
 • Určené pro automobilovou a kontejnerovou dopravu.*

3D fixační vaky

3D fixační vak vyplní větší prostor
3D fixační vak

3D fixační vaky jsou navrženy a vytvořeny s cílem vyplnit prostor větší než 30cm. 3D vak se dotýká zboží větší plochou než ostatní vaky, což umožňuje použití vaku bez nutnosti použití dodatečných prokladových materiálů. Více informací naleznete v sekci „Papírové voštiny“.

3D fixační vaky jsou kompatibilní se systém TurboFlow, který je schopen vak nafouknout přibližně za jednu minutu. Což výrazně snižuje dobu nafukování.

 • Vyplňuje prostor nad 30 cm.
 • Rychlejší nafukování vaků.
 • Extrémně odolný vnější plášť.
 • Odolný proti vlhkosti.
 • Vhodný pro všechny typy přepravy.*

* S vhodným fixační vakem, pro daný způsob přepravy, Vám rádi poradí naši specialisté na základě informací o přepravovaném zboží a způsobu přepravy.

Příslušenství k fixačním vakům

Plnící koncovky TurboFlow

Plnící koncovky k fixačním vakům jsou určeny pro nafukování vaků s plnícím systémem TurboFlow. Tyto plnící koncovky mohou být doplněny manometrem pro přehlednější plnění.

Tlaková hadice

Jedná se o polyamidovou tlakovou hadici s rychlospojkou a vsuvkou s otočnými přípojnými díly. Díky této tlakové hadici bude pro Vás nafouknutí fixačního vaku hračkou i v těch nejméně dostupných místech.

Maximální použitelný tlak do 20 bar, 8 mm (5/16″) vnitřní průměr, včetně rychlospojek.

Automatický navíjecí buben

S hadicí na stlačený vzduch, rychlospojkou a připojovací hadicí se vsuvkou. Je opatřen pohyblivým přídržným třmenem a zařízením na zablokování hadice. Vhodný pro montáž na stěnu.

Maximální pracovní tlak 12 bar, délka hadice 10m, materiál PVC, koncovky EURO, držák na zeď.

Kompresory pístové

Pro plnění vzduchových fixačních podušek. Mohou být stacionární nebo mobilní. O aktuální nabídce se informujte u našich specialistů.