Páskovač typ „H 42“

Ruční páskovač H42/13, 16 a 19

Kombinovaný dvoupákový páskovač typu „H 42“ je určen pro napnutí umělohmotné pásky a následné zamáčknutí ocelové mačkací spony typ „XL“, šířky 13, 16 a 19 mm o délce 20 mm a my Vám nyní poskytujeme návod jak tyto páskovače použít k páskování. Více informací naleznete v sekci „Vázací spony“.

Předností tohoto typu úvazu vázacích pásek je jeho vysoká pevnost a odolnost. Více informací naleznete v sekci „Vázací pásky“.

Tento typ páskování se používá u úvazů, které nevyžadují následné dotažení a úpravy. Jedná se především o situace v kterých by mohly být vázací spony typu „B“ na obtíž, ve spojitosti s přepravními podmínkámi přepravních společností.

Návod páskování:

Mačkací spony typ „XL“

1) Přední konec pásky připevněte pod spodní část svorky (1) a sevřete ho za pomocí páky (2). Protáhněte pásku pod vačkou (3), pod nožem (4) a potom ji provlékněte navijákem (5).

2) Natáhněte pomocí páky (7) pásku do požadovaného napětí. Umístěte sponu (S) nad obě pásky, páky nasaďte (8) dolů na sponu, ale držte je obě u sebe.

3) Uchopte obě páky (8) a silou je oddělte od sebe ke zmáčknutí spony. Automaticky dojde k odstřižení konce pásky. Zmáčkněte obě páky (8) opět k sobě a zvedněte je kvůli uvolnění pásky a nakonec zvedněte i páčku (2) k uvolnění celého přístroje.

 
1. nasazení pásky
2. upevnění pásky
 3. druhý konec pásky
4. nasazení spony
5. napnutí pásky
 6. nasazení kleští
7. zamáčknutí a ustřižení
8. uvolnění spoje
 9. výsledný spoj