Bariérové folie

Bariérové folie třívrstvé

Bariérové folie jsou dokonale svařitelné fólie s hliníkovou mezivrstvou vytvářející vysoce účinný přepravní obal určený k ochraně zboží při přepravě nebo skladování, proti klimatickým vlivům, agresivním plynům, aerosolům, UV záření, olejům, kyselinám a mikrobiálnímu napadení.

Bariérová folie
Bariérová folie

Bariérová fólie je vyrobena ze tří vrstev. Polyesterová vrstva zaručuje fólii pevnost, hliníková vrstva mechanickou ochranu a polyetylenová vrstva její dokonalé svaření pomocí svářeček folií. Více informací naleznete v sekci „Svářečky folií“ případně v sekci „Izolační samolepící pásky“.

Bariérová fólie je nedílnou součástí každého exportního balení obsahující nejen kovové součásti, která s spolu s vysoušecími materiály, tvoří neprodyšný ochranný obal chránící přepravované zboží proti znehodnocení, ale také součástí procesu dlouhodobého uskladnění  a ochraně zboží před vnějšími vlivy. Více informací naleznete v sekci „Vysoušedla“.

Použití bariérové folie

Bariérové folie chrání:

  • proti klimatickým vlivům. Ze všech známých fóliových materiálů mají nejnižší propustnost pro vodu, vodní páry a kyslík
  • proti agresivním plynům a aerosolům, pro které jsou nepropustné
  • proti UV záření, olejům, tukům, kyselinám a zásadám, kterým dobře odolávají
  • proti mikrobiálnímu napadení, neboť ,s spolu s vysoušedly, vytváří podmínky, které průběh škodlivých procesů znemožňují

Bariérová folie třívrstvá - technické parametry

Typ bariérové folieSložení (µm)Šíře role (mm)Hmotnost (g/m2)Návin na jedné roli (m)
Bariérová folie 3v 100012PET/12ALU/75LDPE1000100200
Bariérová folie 3v 125012PET/12ALU/75LDPE1250100200
Bariérová folie 3v 150012PET/12ALU/75LDPE1500100200