Ruční páskovače

Páskovače k samosvěrným sponám

Páskovače typu „H“

Páskovač typ „H“

Tento páskovač se používají pro běžné napínání umělohmotných vázacích pásek s použitím samosvěrných spon řady B, BF nebo Ep (při použití kleští typu H35 také mačkacích spon řady XL) do šíře vázací pásky 19 mm.

Více informací naleznete v sekci “ Vázací pásky “ a “ Vázací spony „.

 • Páskovač H 21

  Tento páskovač je určen zejména pro páskování polypropylenovou páskou PP do šíře 16 mm a tloušťky 0,8 mm. Proti páskovači H 22 má pod přítlačným zařízením zubatou podložku zamezující prokluzu PP vázací pásky. Proti páskovači H 23 má méně výkonné střižné zařízení. Více informací naleznete v sekci “ Vázací pásky polypropylenové „.

 • Páskovač H 22

  Je určen zejména pro páskování standardní polyesterovou páskou PES do šíře 19 mm bez omezení tloušťky. Proti páskovači H 21 a H 23 má pod přítlačným zařízením hladkou podložku zamezující poškození textilní PES vázací pásky. Tuto páskovačku lze použít jako univerzální pro všechny druhy pásek. Více informací naleznete v sekci “ Vázací pásky „.

 • Páskovač H 23

  Je určen zejména pro páskování polypropylenovou páskou PP do šíře 19 mm a tloušťky do 0,9 mm, kompozitní polyesterovou páskou typu Scc do šíře 19 mm a polyesterovou vázací páskou PET do šíře 19 mm a tloušťky do 0,9 mm. Proti páskovači H 22 má pod přítlačným zařízením zubatou podložku zamezující prokluzu pásky. Proti páskovači H 21 má výkonnější střižné zařízení. Více informací naleznete v sekci “ Vázací pásky PET „.

 • Páskovač H 22 Round

  Používá se pro páskování zaoblených a malých svazků. Jedná se o páskovač H 22 doplněný speciálním nástavcem, který umožňuje páskování vázací pásky na zaobleném povrchu.

Páskovače typu „SMW Profi“

Páskovač SMW 40 Profi

Páskovače typu „Profi“ jsou konstruovány pro extrémní zátěž pro napínání polyesterových vázacích pásek s použitím samosvěrných spon řady B a ES do šířky 50 mm. Páskovače odolávají extrémnímu namáhání při fixaci zboží vysokopevnostími vázacími páskami. Více informací naleznete v sekci “ Vázací spony „.

 • Páskovač SMW 25 Profi

  Je určen pro PES vázací pásky s vysokou pevností do šíře 25 mm.

 • Páskovač SMW 40 Profi

  Je určen pro PES vázací pásky s vysokou pevností do šíře 41 mm.

 • Páskovač SMW 50 Profi

  Je určen pro PES vázací pásky s vysokou pevností do šíře 50 mm.

Ruční napínač na umělohmotnou pásku

Ruční napínač

Tento napínač je určen k ručnímu napínání umělohmotných vázacích pásek v šíři 5 – 16mm. Použít můžeme samosvorné spony ocelové nebo plastové. Dotažení umělohmotné pásky se provádí ručně bez použití jakékoliv páky. Proto je tento páskovač vhodný spíše pro provozy, kde se vázací páska používá zřídka. Napínač je vybaven i nožem na odříznutí umělohmotné pásky.

 • Ruční napínač H-13

  Je určen pro vázací pásku do šíře 13mm

 • Ruční napínač H-16

  Je určen pro vázací pásku do šíře 16mm

Ruční páskovače na mačkací spony

Kombinovaný dvoupákový páskovač typu „H 42“

Je určen pro napnutí umělohmotné vázací pásky šíře 10 – 19 mm a následné zamáčknutí ocelové mačkací spony. Předností tohoto typu spojení je vysoká pevnost a vytvoření plochého spoje.
Používá se u úvazů, které nevyžadují následné dotažení a úpravy. Více informací naleznete v sekci “ Vázací spony „.

 • Páskovač H42/10

  Páskovač H 42/10 a H 42/12

  Pro mačkací spony do šíře vázací pásky 10 mm.
  Hlavní předností tohoto páskovače je nízká fyzická síla, potřebná
  k uzavření spony (vhodné i pro ženy). Díky nízké hmotnosti a vysoké
  spolehlivosti je se svou jednoduchou obsluhou výborná volba.

 • Páskovač H42/12

  Pro mačkací spony do šíře vázací pásky 12 mm.
  Hlavní předností tohoto páskovače je nízká fyzická síla, potřebná
  k uzavření spony (vhodné i pro ženy). Díky nízké hmotnosti a vysoké
  spolehlivosti je se svou jednoduchou obsluhou výborná volba.

 • Páskovač H 42/13 

  Ruční páskovač H42/13, 16 a 19

  Pro mačkací spony do šíře vázací pásky 13 mm. Jeho uplatnění je zejména v provozech s nižším provozem páskování.

 • Páskovač H 42/16

  Pro mačkací spony do šíře vázací pásky 16 mm. Jeho uplatnění je zejména v provozech s nižším provozem páskování.

 • Páskovač H 42/19

  Pro mačkací spony do šíře vázací pásky 19 mm. Jeho uplatnění je zejména v provozech s nižším provozem páskování.

Ruční páskovače pro ocelovou pásku

Páskovače na ocelovou pásku – beze spon

Tyto páskovače na ocelovou vázací pásku jsou určeny pro napínání ocelové pásky šíře 13 – 20 mm a tloušťky 0,4 až 0,8 mm. Spoj je proveden průstřihem pásek bez použití spon. Více informací naleznete v sekci “ Ocelové pásky „.

 • Páskovač BO 51

Ruční páskovač BO 51

Páskovač BO-51 je standardní typ vhodný pro páskování předmětů ocelovou vázací páskou bez použití sponky. Spoj je proveden průstřihem pásek.

Páskovač BO-51 je zejména určen pro páskování předmětů s jednou rovnou plochou jako jsou bedny, cihlářské a dřevařské výrobky, zboží na paletách apod.

Páskovač BO 51 je seřiditelný pro pásky šíře 13 až 20 mm a tloušťky 0,4 až 0,63 mm.

Modifikace: 1xkřížové ozubení, 2xkřížové ozubení, kovový kryt

 • Páskovač BO 6

Páskovač BO 6

Páskovač BO-6 je inovovaným typem páskovače BO-51.

Páskovač BO-6 je o 0,75 kg lehčí, práce s ním je jednodušší a lepší ergonomie pák umožňuje snadněji páskovat i ve vertikální poloze.

Modernější konstrukce páskovače BO-6 výrazně zvyšuje jeho životnost.

Nový mechanismus, napínání vázací pásky, páskovače BO-6 zvyšuje napínací sílu až na 4000 N.

Technické parametry páskovače BO-6 jsou shodné s typem BO-51

 • Páskovač BO-7 SWING

Páskovač BO-7 SWING

Páskovač BO-7 SWING slouží k páskování ocelovou páskou šíře 13–20 mm, tloušťky 0,4–0,8 mm.

Páskovač BO-7 SWING se vyznačuje unikátním systémem postupného prostřihu ocelové vázací pásky, což významně snižuje námahu obsluhy. Spoj je proveden pomocí 3-násobného prostřihu, odstřižení konce pásky je provedeno zároveň s tímto úkonem.

Páskovač BO-7 SWING je zejména určen pro páskování předmětů s jednou rovnou plochou, jako jsou bedny, cihlářské a dřevařské výrobky, zboží na paletách a pod.

Páskovače na ocelovou pásku – s mačkacími sponami

Napínače jsou určeny pro napínání ocelové vázací pásky šířky 13 mm až 32 mm a tloušťky 0,4 až 1 mm. Spoj je proveden napnutím ocelové vázací pásky ručním napínačem na ocelovou pásku NOP a následném zamáčknutí mačkací ocelové spony ručními uzavíracími kleštěmi KOP. Více informací naleznete v sekci “ Ocelové pásky „, “ Vázací spony „.

 • Ruční napínač na ocelovou pásku typ „NOP“

Napínač NOP

Tento napínač se používá pro transportní páskování těžkých předmětů jako jsou kovové profily, svazky dřeva atd. Je zejména učen pro páskování kruhových či členitých předmětů. Používá se pouze v kombinaci s vhodnými uzavíracími kleštěmi (např. typ „KOP“). Pro páskování se používá ocelová vázací páska šíře 13-32 mm s uzavřenými mačkacími sponami pro ocelovou pásku. Při dvojím prostřižení spony lze dosáhnout pevnosti ve spoji až 5000 N.

 • Ruční uzavírací kleště typ „KOP“

Mačkací kleště KOP

Tyto uzavírací kleště se používají pro transportní páskování těžkých předmětů jako jsou kovové profily, svazky dřeva atd. Jsou zejména učeny pro páskování kruhových či členitých předmětů. Používají se pouze v kombinaci s vhodným napínačem (např. typ „NOP“). Pro páskování se používá ocelová vázací páska šíře 13-32 mm s uzavřenými mačkacími sponami pro ocelovou pásku.

Podvlíkač pásky pod paletu

Podvlíkač vázací pásky

Jedná se o speciální podvlíkač s kovovou sponou pro přichycení vázací pásky. Podvlíkač pod paletu je vhodným doplňkem ke všem vázacím páskám. Usnadňuje protažení vázací pásky pod paletou a zrychluje tak proces páskování.